تراویان (Travian) بازی استراتژیک آنلاین

اگر علاقمند به بازی های استراتژیک هستید به هیچ عنوان لذت تراویان را از دست ندهید. تراویان یک بازی استراتژیک Real Time می باشد که در دنیا و ایران طرفداران بسیاری دارد و دهها سرور در کشورهای مختلف دنیا به زبانهای مختلف (حتی زبان فارسی) به این بازی اختصاص داده شده و صد ها هزار بازیکن در سراسر دنیا مشغول این بازی هستند.

با ثبت نام در یکی از سرور ها شما کدخدای یک روستای کوچک میشوید، روستائی که ۳۰۰ روز وقت خواهید داشت تا آنرا به یک امپراطوری بزرگ شامل دهها شهر و ارتشی عظیم تبدیل کنید، (توجه داشته باشید اگر در سروری ثبت نام کنید که بازی در آن جریان داشته باشد به تعداد روزهائی که بازیکنان از شروع بازی صرف کرده اند از این ۳۰۰ روز کم خواهد شد و شما از بازی عقب خواهید بود پس بهتر این است که با سروری شروع به بازی کنید که به تازگی بازی در آن شروع شده باشد) شما با بازیکنان و روستا های بیشماری در اطراف خود روبرو خواهید بود که میتوانید با آنها دوست یا دشمن باشید، شما میتوانید با آنها اتحاد تشکیل دهید تا در وقت تهاجم دشمن از آنها کمک بگیرید یا با آنها در حمله های گروهی شرکت کنید. در این بازی شما میتوانید از سه نژاد مختلف با قابلیتهای متفاوت (رومنها، گولها و توتن ها) یکی را انتخاب کنید  بعد از ۳۰۰ روز نژاد چهارمی (یعنی ناتارها) که کامپیوتر بازیگر آن است و با سرعت دو برابر شما قادر به رشد کردن است وارد بازی میشود، و قصد نابودی شما را خواهد کرد، شما باید تا آنزمان آنقدر نیرو داشته باشید تا بتوانید در مقابل آنها مقاومت کنید، بازی زمانی تمام میشود که یکی از بازیکنان ساختمان Wonder of the world را تکمیل کند.

travian 1

نمائی از بازی در حالت منابع

این بازی از گرافیک کاملا ساده ای استفاده میکند و برای بازی کردن به وقت زیادی نیاز نیست (فقط چند کلیک در روز) اما هرگز نباید بازی خود را برای مدت طولانی کنار بگذارید چون ممکن است از اتحادی که در آن هستید اخراج شوید و یا دیگران به شما حمله کنند بنابر این به شما این امکان داده شده تا دو نفر بازیکن جانشین (که میتواند از اعضای اتحادتان باشد) انتخاب کنید تا در مدتی که امکان بازی کردن ندارید برایتان بازی کنند (حداکثر به مدت دو هفته). استراتژی که در این بازی برای استفاده بهینه از منابع و نیروها و وقت بکار میرود بسیار مهم است، بعضی بازیکنان با کمک بازیکنان دیگر از نقاط دیگر جهان سه شیفته و شبانه روزی به این بازی می پردازند تا در جمع نفرات اول بازی قرار بگیرند. بهترین استراتژی برای این بازی توسعه منابع و همزمان توسعه ارتشی است که بتوانید به کمک آن بازیکنان دیگر را غارت کنید، غارت کردن دیگران به شما منابع گرانقیمت را هدیه میدهد که میتوانید به کمک آن پیشرفت کنید.

travian 2

نمائی از بازی در حالت ساختمانهای شهر

برای راحتی این بازی ابزارهای بسیار زیادی طراحی شده است که با کمک آنها میتوان بساری از محاسبات را به سادگی انجام داد که مهمترین این ابزار ها استفاده از افزونه Greasemonkey در مرورگر فایرفاکس و استفاده از اسکریپت Travian Beyond میباشد (که البته طبق قوانین بازی استفاده از این نوع ابزار ها غیر قانونی است اما چه کسی اهمیت میدهد؟). علاوه برآن تعداد بسار زیادی فروم برای راهنمائی چگونگی انجام این بازی وجود دارد.

m8cydw

نمائی از پایان بایزی

 

برای دیدن توضیحات بیشتر بهتر است به سایت فارسی تراویان www.travian.ir مراجعه کنید.

این بازی زیبا را از دست ندهید!

3 دیدگاه در “تراویان (Travian) بازی استراتژیک آنلاین

  1. جالب بود ولی با اون تیکش که نوشته وقتتون رو نمی گیره تنها چند کلیک در روز کاملا مخالفم ..چون حدودا روزی ۱۸ ساعت باید بازی کنید تا farm نشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>