یک روز در پارک ملی لار

روز جمعه سی ام مهر همراه با برادر و پسر خاله ام در برنامه ای که موسسه طبیعت برای پاکسازی پارک ملی لار ترتیب داده بود شرکت کردیم، متن زیر خلاصه ای از این طبیعت گردی یک روزه به همراه تعدادی عکس هست که امیدوارم خوشتون بیاد.

خوب اگر بگم عاشق طبیعت هستم دروغ نگفتم، اما گویا طبیعت هم یه جورائی از من بدش نمیآد!! روز سه شنبه هفته گذشته، حدودا ۱۸ روز بود که برای خرید اتوموبیل پول داده بودم تا یک ماهه تحویل بگیرم، ایمیلی از یکی از همکارام به دستم رسید راجع به برنامه ای برای پاک سازی پارک ملی لار، پیش خودم گفتم اگر ماشین رو تحویل گرفته بودم حتما من هم شرکت میکردم، چند دقیقه بعد موبایلم زنگ زد و کارمند نمایندگی بهم گفت که برم و ماشین رو تحویل بگیرم.

جمعه صبح ساعت ۶ بیدار شدم تا به وعده ام وفا کنم، به همراه برادر و پسر خاله ام به سمت پارک ملی راه افتادیم، از تهران، تا درب تاسیسات سد لار، حدود ۸۵ کیلومتر راه هست و بعد از اون هم حدود ۸ کیلومتر جاده خاکی تا محل پاکسازی. من بعد از ۴ یا ۵ سال اولین بارم بود که اینقدر طولانی رانندگی می کردم، اما به موقع (ساعت نه) رسیدیم و در برنامه پاکسازی شرکت کردیم.

جای جای پارک پر از زباله هایی بود که مردم ریخته بودند، مردمی که خودشون از طبیعت استفاده میکردند اما در آخر در عوض شکر گذاری از این طبیعت زیبا، زباله هاشون رو تقدیم اون میکردند! دلم خیلی سوخت. ظرف حدود یک ساعت حدودا ۱۰۰ نفر از مردم دوستدار طبیت جمع شده بودند و هر کدوم تعداد زیادی کیسه پلاستیکی پر از زباله رو جمع آوری کرده بودند، ماشینها پر بود از چندین تن زباله!

جای همگی خالی، نهار رو در نزدیک دریاچه صرف کردیم و حدود ساعت ۲ به سمت تهران برگشتیم، کلا برنامه جالبی بود، عکسهایی از این برنامه رو می تونید اینجا مشاهده کنید. 

(برای مشاهده عکسها با کیفیت بالا روی تصویر فوق کلیک کنید)